Ekobim - Alt Menüler
Bayi Girişi | Müşteri Girişi  
         
       
EKOBİM - Menüler
  • EKOBİM LOJİSTİK YÖNETİM YAZILIMI

  EKOBİM NELERİ KAPSAR?

  Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Yurtiçi Karayolu Taşımacılığı Filo ve Sürücü Yönetimi Yurtiçi Dağıtım Yönetimi Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı Gemi Hat Acentalığı Konteyner Takibi Liman ve Transit Gemi Acentalığı Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Hızlı Kargo Taşımacılığı (Havayolu) Uluslararası Demiryolu Taşımacılığı Müşteri Lojistik Bilgi Sistemi Karma Taşımacılık Antrepo Yönetimi Müşteri Antrepo / Depo Bilgi Sistemi Depo Yönetimi Filo Yönetimi Finans Yönetimi Satınalma Yönetimi Satış Yönetimi Genel Muhasebe Yönetimi E- Fatura E-Arşiv İnsan Kaynakları Sabit Kıymetler Pazarlama ve Satış Yönetimi Müşteri İlişkileri Yönetimi Stok Takibi Gümrük Yönetimi Özet ve Detay Beyan Transit Beyanname (NCTS) Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Sistemi (YGMS) E-gümrük Dış Ticaret Proforma ve Sipariş Takibi Dış Ticaret Ödeme / Tahsilat Takibi Araç Takip Sistemi Entegrasyonu Banka Entegrasyonu

  Firmanızın yukarıda belirtilen tüm faaliyetlerini tek bir yazılım ile kusursuz bir şekilde yürüterek zaman ve işgücünden tasarruf sağlayabileceğiniz bir lojistik yönetim yazılımıdır. Firmanızda birden fazla yazılım ile yapılan tüm işleri tek bir sistemde bütünleştirerek verimlilik sağlayabilirsiniz. EKOBİM sayesinde tüm şubelerinizi birbirine online bağlı olarak yönetebilirsiniz.

  EKOBİM NAKLİYE PROGRAMI İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

  EKOBİM, firmanızın tüm nakliye operasyonunu muhasebe ile entegre bir şekilde yönetmenizi sağlar. EKOBİM sayesinde tüm taşeron nakliyecilerin, kiralık plakaların, anlaşmalı petrol istasyonlarınızın, nakliye hizmeti verdiğiniz müşterilerinizin muhasebesini takip edebilirsiniz. Araçlarınızın masraf, yakıt, ceza vb. takibini yapabilirsiniz.
  Şimdi indirin hemen kullanmaya başlayın...

  EKOBİM Nakliye Programının Kısaca Özellikleri :

  . EKOBİM, network ortamında çalışabilir. Tek bir sunucuya kurularak ağa bağlı diğer tüm bilgisayarlarda çalışabilirsiniz. Böylece birden fazla kullanıcı tarafından aynı anda hızlı ve sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

  . EKOBİM ile şubeleriniz arasında online bağlantı kurabilirsiniz. Birden çok şubeniz varsa, şubeler arasında otomatik veri transferi yaparak tüm nakliye operasyonlarınız arasında entegrasyon sağlayabilirsiniz.

  . EKOBİM’ e kullanıcı adınız ve şifreniz ile girebilirsiniz. Böylece yetkisiz kişilerin girişi engellenmiş olur ve güvenli kullanım sağlanır. Kullanıcılar, yetkileri ölçüsünde kaydetme, silme, güncelleme, raporlama, çıktı alma, kullanıcı ekleme ve çıkarma gibi gerekli işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirler. Otomatik yedekleme özelliği sayesinde bilgilerinizin tam güvenliğini sağlarsınız.

  Çalıntı Araç Takibi :

  Nakliye kayıt işlemi sırasında, program içerisinden www.trafik.gov.tr adresine bağlanarak aracın çalıntı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  Cari Takip Modülü :

  Anlaşmalı petrol istasyonları, kiralık araç, taşeron nakliye firmaları, nakliye komisyoncuları, şoför, personel, banka vb. carilerinize ait borç-alacak–bakiye hesaplarınızı takip edebilir, cari hesap ekstreleri ve ayrıntılı raporlar alabilirsiniz.

  Fatura Modülü :

  Alış ve satış faturalarınızın takibini yapabilir, kestiğiniz faturaya ait karlılık durumunuzu görebilir, fatura keserken carilerinize özel indirimler uygulayabilirsiniz. Komisyon ve cari faturalarınızı her marka ve model yazıcıdan yazdırabilir, sürekli form şeklinde çıktı alabilirsiniz.

  Nakliye Yönetim Modülü :

  Araçların gidecekleri güzergâhları ve ücretlerini kaydedeceğiniz bölümdür. Nakliye seferlerinizi tanımlayabilir, tesellüm fişi, mektup düzenleyebilirsiniz.

  Tahsilat - Çek – Senet Modülü :

  Nakit / çek / senet tahsilat ve ödeme bilgilerinizi girebilir, Çek / senetlerinizin ortalama vadelerini görebilir, tarih aralıklarına göre listeleyebilir, çeklerin durumlarına göre (portföyde, bankada, ciro edildi, ödemesi yapıldı, tahsil edildi, iptal, karşılıksız…) çok ayrıntılı raporlar alabilirsiniz. Çek verildi dekontu, tahsilat / tediye makbuzları düzenleyebilir, sözleşme, senet yazdırabilirsiniz. Vadesi dolan çek / senetlerinizi otomatik olarak görebilirsiniz.

  Kasa Modülü :

  Günlük kasa defterinizi tutar, kasanıza günlük giren ve çıkan toplam tutarlar ile bakiyenizi görebilirsiniz.

  Kar – Zarar Analizi :

  EKOBİM, araçlarınızdan, müşterilerinizden veya nakliyesini yaptığınız malzemeden ne kadar kâr yaptığınızı görmenizi sağlar. Böylece kârlı olmayan işleri bırakmanızı mümkün kılar.

  Taşeron Ekstreleri :

  Taşeron nakliye firmaları veya kiralık plakalar ile ilgili detaylı ekstreler çıkartarak, harcanan mazot paralarından verilen avanslara kadar tüm cari hareketlerinizi otomatik olarak rapor alabilirsiniz.

  Stok Takibi :

  Gelen giden stokların takibini, depolardaki stokların ve malzemelerin takibini yapabilirsiniz.

  Detaylı Raporlar :

  Raporlar ve istatistiksel veriler ile çalışma hızınızı ve verimliliğinizi artırırsınız. Dolayısıyla hizmet kaliteniz ve müşteri memnuniyetiniz artacak, bu da size daha fazla müşteri olarak geri dönecektir.

  . Raporlardan Bazı Örnekler :

  . Gönderilen plaka raporu,

  . Mektup raporları

  . Gönderilen yer raporları,

  . Gönderilen mamül raporları,

  . Firma raporları,

  . Tutar (A), tutar (K) raporu,

  . Sigorta raporu,

  . Aylık araç sevk sayısı,

  . Aylık peşin – karşı ödemeli kar-zarar raporu,

  . Aylık firma bazlı kar-zarar raporu,

  . Günlük peşin – karşı ödemeli kar-zarar raporu,

  . Kara liste takibi,

  . Araç bilgi sorgulama,

  . Aylık komisyon ve kar gelirleri raporu,

  . Genel borç alacak raporları,

  . Ayrıntılı fatura,

  . Çek-senet raporları.

  . Stok raporları,

  . Kara liste raporları ve takibi vb. Daha birçok ayrıntılı raporları alabilirsiniz.  Ekobim Nakliye Sunum Dokümanı için burayı tıklayın...


  Etiketler: Nakliye Gumrukleme Programı, lojistik yazılımı, filo yönetimi, gümrükleme yazılımı, taşımacılık, lojistik, nakliye,

    sunum, video